Odwiedziny Pana Piotra Wajraka

Wspaniałe spotkanie z niebanalnym człowiekiem.

Piotr Wajrak: dyrygent, artysta, dyrektor artystyczny, menedżer, pedagog, uczeń prof. Bogusława Madeya -  wybitnego znawcy i badacza zagadnień techniki dyrygowania wypływającej z krytycznej analizy interpretacyjno-wykonawczej partytury.

W Teatrze Wielkim-Operze Narodowej przygotowywał codzienny repertuar tej sceny, dyrygował ważnymi spektaklami (Straszny dwór, Śpiąca królewna, Romeo i Julia, Święto wiosny, Harnasie, Grek Zorba i in.).
Najmłodszy asystent w historii, któremu powierzono prowadzenie premiery na scenie głównej (Straszny dwór 1996). Miał zaszczyt dyrygować podczas odsłonięcia Kwadrygi Apollina na frontonie Teatru – prestiżowa, historyczna uroczystość w obecności najwyższych władz Polski.
Dyrygował w operach Bydgoszczy, Krakowa, Poznania, Gdańska i Szczecina, podczas tournee zagranicznych, pracował z orkiestrami Teatro La Fenice w Wenecji i Carlo Felice w Genui, oraz w Teatro de Bellas Artes w Bogocie.
Prowadzi koncerty w filharmoniach. Nagrywa płyty. Realizuje wydarzenia kulturalne w kościołach, halach sportowo-widowiskowych, salach konferencyjnych i w plenerze.

Od lewej: Jacek Warczygłowa, moja skromna osoba, Piotr Wajrak

/tekst na podstawie źródła: Opera Nova w Bydgoszczy/