Mieszkańcy Pomorza i Kujaw

Spacerkiem po Toruniu w doskonałych nastrojach, podczas spotkań z mieszkańcami i turystami - późne lato 2016. Rynek Staromiejski

 

Jestem posłanką okręgu wyborczego numer 5, obejmującego wschodnią połowę województwa kujawsko – pomorskiego. Jestem rodowitą torunianką i z miastem Kopernika związana jestem przez całe życie. Tu się uczyłam i studiowałam, tutaj pracowałam i tutaj też mieszka moja rodzina.
Kujawy i Pomorze to tak naprawdę moja mała ojczyzna, która ma dodatkowo naprawdę wiele do zaoferowania. Turystów zapraszam do odwiedzin na pojezierzu brodnickim i nad Drwęcą – to wspaniałe tereny o wyjątkowych walorach krajoznawczych i przyrodniczych. Miłośników historii zapraszam do odkrywania na nowo starych miast Pomorza i Kujaw. Nie tylko Torunia ale pięknego Włocławka, Grudziądza, Chełmna, Brodnicy czy Golubia-Dobrzynia.

 

Kujawsko-Pomorskie to jednak nie tylko piękne okoliczności przyrody, parafrazując tekst z kultowego filmu "Rejs", który właśnie tutaj był kręcony. Warto się naszym regionem zainteresować również  z powodu dobrego klimatu dla biznesu: dogodne położenie, dobra sieć komunikacyjna, a przede wszystkim ludzie, wykształceni w tutejszych szkołach wyższych, kreatywni i pełni energii.

Województwo kujawsko – pomorskie to region specyficzny, złożony z dwóch dość odmiennych pod względem historii i kultury krain: Pomorza i Kujaw i z dwoma stolicami wojewódzkimi: Toruniem i Bydgoszczą. Pomimo problemów, które wynikają z tych dualizmów uważam, że ta różnorodność to nasza siła, z której możemy tylko czerpać. A jedyną drogą rozwoju naszego regionu jest współpraca. Tylko bowiem w ten sposób możemy się rozwijać, budować markę całego regionu oraz swój własny dobrobyt.
Jako posłanka wybrana z okręgu nr 5 chcę być zarówno silnym głosem reprezentującym potrzeby mieszkańców Pomorza i Kujaw ale również chcę być ambasadorką mojego regionu w Polsce i za jej granicami.

Brodnica, 24.03.2016 z Patrykiem Lubomskim, Przewodniczącym Koła Nowoczesnej w Brodnicy


Zawsze byłam przekonana, że drzemie w nas wielki potencjał, a wzywań się nie boję!
Polecam:
http://www.kujawsko-pomorskie.pl/
http://www.visitkujawsko-pomorskie.pl/
https://www.facebook.com/WojewodztwoKujawskoPomorskie