"Inny podział tortu" 11.05.16

Trwa posiedzenie i sprawozdanie z audytu rządów PO-PSL. Właśnie skończył mówić minister kultury. ....Zgodnie z definicją słownika języka polskiego PWN audyt to kontrola przedsiębiorstwa pod względem finansowym i organizacyjnym, wycena jego majątku oraz analiza perspektyw rozwoju, przeprowadzona przez niezależnych ekspertów. Załóżmy teoretycznie, że to, co Rząd dzisiaj mówi jest audytem, a nie polityczną hucpą.
Chciałabym wiedzieć jednak kto jest autorem tego audytu, jakie ma kompetencje i dotychczasowe doświadczenie w przeprowadzaniu audytów dużych organizacji oraz jaka jest metodologia i kryteria oceny tego audytu? Aby po pierwsze – niezależni eksperci mogli zbadać jego wiarygodność, a po drugie, aby tym samymi narzędziami móc zaudytować obecny rząd, kiedy już przestanie rządzić.
No bo chyba kiedyś przestanie, prawda???

W systemach totalitarnych i autorytarnych nagminnie zmieniano znaczenie podstawowych słów i wartości. Wolność znaczyła tyle co niewola, równość oznaczała skrajne nierówności. Bardzo chciałabym wierzyć, że pod dobrą zmianą nie kryje się demontaż polskiego państwa, a pod audytem zwykłe polowanie na czarownice.

Ps. W wystąpieniu ministra kultury było mnóstwo kłamstw i braku podstawowej wiedzy o tym, co się w kulturze działo, jak wielkie sukcesy odnieśliśmy. Było też trochę prawdy: braki, zaniedbania, niedotrzymanie słowa. Ok. Ale jednak rozmawialiśmy. Od 6 miesięcy nie ma dialogu że środowiskami kultury tylko cytując obecnego ministra kultury "inny podział tortu".

grafika©Marta Frej